Delegacja z Chin z wizytą w Mazowieckim Biurze Planowania Regionalnego

W dniu 14 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie, w ramach współpracy między Województwem Mazowieckim i chińską prowincją Shandong, goszczono delegację International Engineering Company China Railway 14th Bureau Group Co. Ltd.

W spotkaniu uczestniczyli: Witold Prandota – doradca Biura Analiz i Wsparcia Projektów Międzynarodowych w Urzędzie Marszałkowskim, reprezentujący Marszałka Województwa, Paweł Jajkowski – prezes Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego „Pekin” oraz przedstawiciele zarządu International Engineering Company China Railway 14th Bureau Group Co. Ltd.- Liu Zhiyuan, Gao Jing i Liao Huoyan. Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego reprezentowali – Zastępca Dyrektora MBPR i pracownicy.

Celem spotkania było omówienie istotnych aspektów współpracy Województwa Mazowieckiego i prowincji Shandong w zakresie modernizacji i rozwoju sieci kolejowej na obszarze Mazowsza. Uczestnikom spotkania zaprezentowano aktualny stan transportu kolejowego w regionie. Goście z Chin przedstawili film pokazujący, jak nowoczesne technologie skutecznie przyczyniają się do rozwoju infrastruktury transportowej w Chinach. W dalszej części spotkania prowadzona była dyskusja na temat możliwości dalszego współdziałania. Wymiana cennych doświadczeń była kolejnym krokiem w zacieśnianiu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego i prowincji Shandong.